piątek, 2 października 2015

Trzy powody, aby kupić ekologiczną kawę


Wielu z was z pewnością powie, że inwestowanie w żywność organiczną to chwilowa zachcianka i przelotna moda, którą nie warto zawracać sobie głowy. Może mimo wszystko warto poświęcić tematowi nieco więcej uwagi i zastanowić się nad korzyściami płynącymi z dokonywania mądrych wyborów żywieniowych? Dziś pokazujemy, dlaczego warto postawić na ekologiczną kawę.1. Zdrowie 
 Ostatnio coraz więcej mówi się o pozytywnym wpływie, jaki picie rozsądnych ilości kawy może mieć na nasze zdrowie. Podobno dzięki niej możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia kilku groźnych chorób krążenia i marskości wątroby, a także poradzić sobie z zaparciami. Czy jednak jesteś przekonany, że twoja kawa zachowała wszystkie te właściwości? Taką pewność daje jedynie zakup kawy ekologicznej.

2. Uczciwość na każdym etapie produkcji i dystrybucji
Zwykle jest ona powiązana z ruchem Fair Trade, co oznacza, że ceny zostały ustalone tak, aby zadowolić każdą ze stron, zostały spełnione kryteria ekologiczne, a warunki pracy przy uprawach nie budziły moralnych wątpliwości. Dobrze mieć świadomość, że produkty, które kupujemy mogą pochwalić się taką legitymacją.

3. Niesamowity smak 
Nietrudno się domyślić, że coś, co powstało bez ingerencji chemikaliów, na możliwie najodpowiedniejszym terenie i zostało zebrane w tradycyjny, staranny sposób posiada szczególne walory smakowe. Spróbujcie ekologicznej kawy, aby się przekonać!

1 komentarz:

  1. Ja również pisałam o pozytywnym wpływie kawy na organizm. Szukają informacji na ten temat sama byłam zdziwiona, że tak wiele korzyści one posiada. Nie jestem jej miłośniczką. Powiem więcej ja jej nie piję wcale, ale z pewnością jeśli komuś będę miała kupić jakiś drobiazg podzięce wybiorę właśnie kawę ekologiczną.

    OdpowiedzUsuń