piątek, 11 września 2015

Jaką kawę na wynos wybrać?


Długa kolejka stojąca do wózka z kawą to obrazek, który świetnie znamy z amerykańskich filmów i seriali. Ale i u nas taka opcja staje się coraz popularniejsza. Co więcej, kawę na wynos oferuje już niemal każda stacjonarna kawiarnia.


Oczywiście w takim wypadku mamy do wyboru niezliczoną ilość możliwości. Warto jednak nie decydować się na zbyt wymyślny napój, taki jak latte z dużą ilością czekolady, bitej śmietany czy mocno słodzonego syropu. Biorąc pod uwagę, że kawę na wynos pijemy w biegu, a często także na czczo, taka kombinacja z pewnością nie podziała dobrze na twój układ pokarmowy. Co więcej, paradoksalnie możesz poczuć się jeszcze bardziej senny, a twój organizm niepotrzebnie dostanie zastrzyk konserwantów i cukrów prostych.

Pamiętaj też, że latem standardowe białe americano czy cappuccino możesz zamienić na kawę na kostkach lodu. W ten sposób nie tylko się obudzisz, ale także orzeźwisz. A przecież w kawie na wynos chodzi właśnie o to, aby jak najlepiej przygotować cię na nadchodzący dzień czy popołudnie, prawda?

2 komentarze:

  1. Ja na wynos zwykle biorę czarne americano z jakimś bezcukrowym syropem smakowym :) Silnie pobudza, a choć mogłoby być to coś bardziej wymyślnego, z rana i tak pewnie nie doceniłabym tej wymyślności. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja jestem uzależniona od kawy, najlepiej, żeby było jak najwięcej mleczka i jak najwięcej pysznych dodatków, typu - kawa, wanilia itd. ;) Wiem, że taka kawa średnio mnie pobudza i nie bardzo się komponuje ze zdrowym odżywianiem ale to jest taka przyjemność dnia, na która muszę sobie pozwolić. Inaczej dzień nie będzie udany ;p

    OdpowiedzUsuń